Garaż samochodowy – w jaki sposób go urządzić, gdy akurat nie spełnia swojej podstawowej funkcji? Niebanalne pomysły

Przydomowy garaż jest oczywiście mekką każdego pasjonata motoryzacji, z tej przyczyny pewnie u lwiej części odbiorców tegoż bloga jest on pomieszczeniem, w którym przebywa tylko i wyłącznie samochód i opcjonalnie parę sprzętów z nim bezpośrednio związanych. Zdarza się wszelako, że rodzina nie posiada samochodu lub ten – pomimo obecności garażu – z wielorakich przyczyn przebywa na dworze. Warto wówczas pogłówkować, żeby niebanalnie zagospodarować tę ponadprogramową, niezagospodarowaną powierzchnię. Naświetlamy parę pomysłów.

Twój garaż nie musi być w końcu pomieszczeniem, w którym przechowujemy wszelkie rzeczy, na jakie ciężko odnaleźć miejsce w pozostałych pomieszczeniach naszego mieszkania. Niekoniecznie jest to także odpowiednie miejsce do trzymania narzędzi ogrodowych. Te szybko nam garaż zagracą, a w końcu możemy w małych pieniądzach postawić zadbany domek ogrodowy. Takie osobne miejsce nie tylko będzie rewelacyjnie wyglądać, lecz pozwoli nam się bez trudu dostać do wszystkich potrzebnych sprzętów i mebli – począwszy od kosiarki, poprzez szufle, po np. stół czy parasol ogrodowy.

Dlatego też nie zachęcamy Was do upychania sprzętów ogrodowych w garażu, natomiast można już całkiem serio przekalkulować użycie tejże przestrzeni jako letniego pokoju. Wystarczy wyłożyć ściany jakimś industrialnym, lecz estetycznym i porządnym materiałem – przykładowo betonem architektonicznym, dokupić jakiś atrakcyjny komplet mebli i voila – otrzymujemy gustowne pomieszczenie, w którym schowamy się przed słońcem albo deszczem, zaś jednocześnie mamy odpowiednią odległość do naszego ogrodu.

Wysokiej klasy meble ogrodowe można bezproblemowo kupić przez internet – z dostawą do domu. Jeżeli obiekty te będą permanentnie stać na dworze, warto postawić na technorattan względnie imitacje tegoż. Jeżeli natomiast na stałe zamieszkają w naszym garażu lub nie straszna nam ich pielęgnacja – możemy się zdecydować na meble z rattanu – kosztujące mniej, o klasycznej elegancji. Lub może standardowo jakieś meble plastikowe?

Porady dotyczące zakupu mebli i ich funkcji znajdziecie na licznych blogach. Zainspirowały mnie do wielu ciekawych rozwiązań.

Inny doskonały pomysł na niebanalne zastosowanie przydomowego garażu to zrobienie z tego pomieszczenia salonu zabaw albo tak zwanej męskiej jaskini. To przecież idealne miejsce, aby postawić w nim na przykład stół do ping ponga. Prawdopodobnie żona nie byłaby szczęśliwa, gdyby taki zagracił trzy czwarte salonu. W garażu tymczasem to już całkiem odmienna sprawa…

No Comments for “Garaż samochodowy – w jaki sposób go urządzić, gdy akurat nie spełnia swojej podstawowej funkcji? Niebanalne pomysły”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *