Co zrobić, by pasja motoryzacyjna stała się też źródłem dochodu?

zabytkowy samochódPewnie interesujesz się motoryzacją od lat i możliwe, że wśród swoich znajomych uchodzisz za specjalistę w tej dziedzinie. Często jesteś proszony o jakąś poradę czy rzut okiem na samochód albo motocykl. Dlaczego nie miałbyś zatem na tym zarabiać? W końcu mówi się: zacznij zarabiać na swojej pasji, a nie przepracujesz ani jednego dnia. Wiadomo, do zostania mechanikiem potrzebujesz dużo doświadczenia i odpowiedniej nauki, ale możesz zostać doradcą klienta, sprzedawcą albo zatrudnić się w jakimś czasopiśmie motoryzacyjnym. Opowiem ci o tym na moim przykładzie – jak zostałem dziennikarzem-freelancerem we Wrocławiu.

Możesz zatrudnić się gdzieś na umowę o pracę, ale jeśli chcesz być freelancerem, jak ja, to polecam działalność gospodarczą. Najpierw jednak musisz zapoznać się z tak zwaną papierologią. I tutaj proponuję nie kombinować samemu, bo łatwo coś przegapić, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Innymi słowy – wybierz dobre biuro księgowe jak www.malepodatki.pl. Wrocław, o którym mogę najwięcej powiedzieć z racji mojej działalności, to istna kopalnia takich firm. Ja też skorzystałem z takiej opcji i jeszcze zanim złożyłem wszystkie papiery, wybrałem biuro rachunkowe we Wrocławiu (żeby daleko nie jeździć – to też warto wziąć pod uwagę). Dzięki temu nie martwiłem się, czy wszystkie moje dokumenty są poprawne.

Do założenia działalności gospodarczej przydaje się też jakieś biuro. Jak prowadzisz warsztat czy sklep – to sprawa jest oczywista. Ale mnie zdarza się pracować totalnie zewsząd. W końcu jeżdżę na różne zloty motocyklowe, bywam w całej Polsce na targach motoryzacyjnych. Pracuję z mojego mieszkania, z mieszkania moich rodziców, jeśli ich odwiedzam, z hotelu nad morzem, z samolotu, z pociągu… Nie chciałem też rejestrować działalności w moim mieszkaniu, więc znowu skorzystałem z pomocy profesjonalistów i znalazłem firmę, które oferuje wynajem wirtualnego biura we Wrocławiu. To świetna sprawa, bo zawsze ktoś odbierze moją pocztę, nawet gdy ja jestem akurat na Mazurach. Wirtualne biuro (Wrocław, bo po co byłoby mi w innym mieście?) wybrałem w tej samej firmie, która świadczy mi usługi rachunkowe (Wrocław, jak już wspominałem, to kopalnia takich ofert) i dzięki temu mam trochę rabatu.

Jak widzisz, trzeba wziąć po uwagę różne rzeczy, żeby móc zarabiać na swojej pasji. Ale niezależnie od wszystkiego podstawą jest dobra księgowa. Wrocław, w którym mieszkam, na szczęście oferuje duży wybór, jeśli chodzi o usługi rachunkowe.

Zobacz też: https://www.malepodatki.pl/oferta/kadry-i-place/

No Comments for “Co zrobić, by pasja motoryzacyjna stała się też źródłem dochodu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *