Motocyklowy urlop – co zabrać?

Dla wielu podróżowanie na motocyklu nie jest wyłącznie metodą przemieszczania się, lecz stylem życia, dlatego niejednokrotnie w okresie wakacji można spotkać na szosach skupiska miłośników, którzy w taki sposób zwiedzają pasjonujące tereny. Niemniej taka wycieczka wymaga starannego zorganizowania, szczególnie że jednoślad ma stosunkowo małą przestrzeń bagażową. Ponadto dobrze jest się przygotować na pewną liczbę nieoczekiwanych zdarzeń, w tym także na skontrolowanie przez drogówkę.

Drogówka ma prawo skontrolować każdy jednoślad i samochód, gdy ma podejrzenie, że doszło do złamania prawa, lub też jego stan mechaniczny jest niewystarczający. Mimo że spotkania ze służbami mundurowymi nie zaliczają się do najprzyjemniejszych, warto nie dać się emocjom, a rozmowę prowadzić rzeczowo. Inspekcji policyjnej może dopełnić tak samo policjant w mundurze, jak i w ubraniu nieoficjalnym. Cechą, która go z reguły wyróżnia, jest przytwierdzona kabura z bronią i inne podobne środki wyposażenia policyjnego.

Jak przygotować się na wyprawę motocyklową?

Spakowanie się na daleką wycieczkę pojazdem jednośladowym może być problematyczne również dla wprawnych miłośników takich podróży. Mała ilość przestrzeni przesądza, że możliwe jest zabranie jedynie najpotrzebniejszych przedmiotów. Myśląc o tym, co należy włożyć do bagażu, warto jest wybrać wygodną garderobę, w tym klasyczne bojówki albo kurtkę wyposażoną w pagony. Ubrania nie muszą być wartościowe, lecz powinny wypełniać swoją rolę i być odporne. Dla wielu osób konieczna w trakcie pokonywania trasy jest także kominiarka chroniąca przed podmuchami i chłodem. Ciekawe kominiarki posiadają w aktualnej ofercie między innymi takie firmy jak Helikon, czy Balaclava.

Organizując wyjazd dobrze mieć na uwadze rozmaite nieprzewidziane wypadki. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w broń na gaz w kaburze lub choćby w spray z gazem łzawiącym, które można kupić głównie w sklepach ze środkami ochrony policyjnej. Na pewno okaże się przydatny także składany scyzoryk i zestaw niezbędnych narzędzi.

No Comments for “Motocyklowy urlop – co zabrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *