Auto i podróże. Jak połączyć te pasje?

Czy rozmyślałeś ostatnimi czasy o wyjechaniu na wyprawę samochodową – szlakiem innych obszarów kulturowych? Podróżując w ten sposób, bezsprzecznie zapamiętasz każde wartościowe wiadomości na bardzo długo, dlatego że nauka przez rozrywkę jest najnaturalniej przyswajana przez mózg ludzki.

Poczynając od bliższych destynacji jak np. Azory. Chcecie wiedzieć kiedy jest najlepszy czas na taki wyjazd? Najlepszym okresem jest zima, gdyż wszystkie koszta biletów lotniczych są dużo tańsze, a wydzierżawienie samochodu nie jest problemem. Jak będziesz już na miejscu, możesz rozejrzeć się za wycieczką objazdową. Na Azorach jest ich co niemiara, ale to ty musisz zdecydować, czy wybierzecie się wespół z nieznajomą ekipą, czy wystartujecie samotnie pożyczonym pojazdem. Podróżując na własną rękę macie możliwość przeżyć ekstremalne wyprawy, jakie pozostaną Wam w głowie na długo, nie zapomnijcie natomiast, że będziesz zdany tylko na siebie. Zobacz również jak mogą wyglądać podróże organizowane przez Klub Podróżników Soliści – może być to sporą dawką inspiracji przed wyborem miejsca wyprawy.

Kolejną możliwością jest podróż do Meksyku. Jest to kraj, w którym można doświadczyć egzotyczne wycieczki zagraniczne, dlatego że graniczy z Gwatemalą. Jest to punkt, w którym ewidentnie należy wypożyczyć wóz, bowiem zwiedzanie wszelakich atrakcji bez takiego ułatwienia jest właściwie niewykonalne. Dodatkowo Meksyk ma atrakcje turystyczne, których nie odkryjecie w jakimkolwiek innym kraju. Możecie pojechać np. do Cancún lub Guanajuato i zwiedzić rzeczy, które widziała jedynie mała liczba naszych rodaków. Po odbyciu takiej podróży będziecie potrafili składać relację znajomym, co warto zobaczyć w Meksyku i ośmielać ich do przejażdżki w te regiony.

Kolejnym kierunkiem, jaki dobrze jest zwiedzić jest Kostaryka, można tam odkryć niesłychanie pociągające wycieczki, których z pewnością nie wyszukacie w na terenie Europy. Dodatkowo wizytując wystawy muzealne, zapłacicie dużo mniej gotówki, aniżeli w naszym ojczystym państwie. Miejsca, które wskazane jest odwiedzić zamieszczone są w wielu przewodnikach dostępnych na cpn-ach i w supermarketach.

Reasumując możecie swobodnie ruszyć się na odkrywanie nowatorskich krain, mając w zanadrzu zaledwie zaopatrzone portfele. Każdy kraj ma co niemiara miejsc, które przyuczą Was ich kultury, a dodatkowo przeszłości, a to czego zaznacie, zostanie w Waszej pamięci do końca życia.

No Comments for “Auto i podróże. Jak połączyć te pasje?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *