Hej przygodo! Czyli jak okrążyć samochodem świat cały

Odległe wycieczki samochodem kupiły serca wielu polskich turystów. Coraz większa liczba zapomnianych „domów na kółkach” zyskuje nowe życie, poprzez co nasz naród może zwiedzać odległe lądy. Jeśli zaciekawił Cię ten wątek, zobacz w jaki sposób zdołasz się do tegoż przyszykować.

Jednym z pierwszych etapem jest wybór odpowiedniego pojazdu. Wybierając się na wyprawy do Afryki powinieneś pamiętać o tym, że są tam zupełnie inne okoliczności niż w Polsce. Twój camper musi być zaopatrzony w stosowną chłodnicę wody, ponieważ temp., panująca wokół może zagotować twój pojazd. Pobocznym plusem takiej podróży jest możliwość wyjazdu do Gruzji, która leży na środku drogi. Jak uda Wam się przebyć cały kontynent Afrykański macie możliwość by zdecydować się na częściowy powrót łodzią i wyjazd na Azory. Tym sposobem zobaczycie masę nieznanych dotąd oraz ciekawych rejonów, które tylko niektórzy zwiedzili kamperem.

Natomiast jeżeli planujecie okrążyć całą kulę ziemską własnym kamperem powinno się ochronić go przed ciepłem i wilgocią. To co jesteś zobligowany wykonać to odpowiednio zakonserwować kampera specjalnymi środkami, przed jednak powinieneś oczyścić miejsca, w jakich już widnieje rdza. Tym sposobem będziecie mogli ruszyć na zwiedzanie Japonii, a także na wyprawę do Peru. Taką drogę najlepiej jest przebyć przy pomocy tanich promów, które wyruszają na ogół z większych miejscowości, a jeżeli uda Wam się porozmawiać z szefem załogi być prawdopodobnie dostaniecie nawet gratisowe dania. Będąc już w Ameryce warto załapać się na wycieczkę objazdową na Kubę, wprawdzie to obszerny teren, ale posiadając swój pojazd na pewno łatwo przedostaniecie się z jednego krańca na przeciwległy.

Po podróży zostają Wam dwa wyjścia, albo odsprzedać auto w kraju w którym się znajdujecie i wrócić do domu samolotem, albo odnaleźć tankowiec, jaki płynie do Europy, a sternik jest tak uprzejmy, że weźmie was na pokład. Ręczymy, że w ten sposób wykorzystane tych parę miesięcy, na pewno pozostaną w waszych wspomnieniach jeszcze na długo.

No Comments for “Hej przygodo! Czyli jak okrążyć samochodem świat cały”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *