Jak wybrać dobre miejsce postojowe?

Nabycie lokalu od inwestora często wiąże się też z perspektywą uzyskania pola w garażu podziemnym. To rozwiązanie jest mimo wszystko bardzo wygodne i często nie kosztuje dużo, względem wartości wybranej nieruchomości. Należy mimo wszystko zwrócić uwagę na szereg głównych rzeczy, jak rozmiar parkingu lub jakość bezpieczeństwa. Mają ogromne znaczenie tak jak sama cena.

Jakość i rozmiar miejsca w garażu podziemnym
To najważniejsza kwestia, jaką trzeba wziąć pod uwagę. Rozmiar parkingu w garażu podziemnym opisuje między innymi jak duży samochód będzie można tam garażować. Przy najpopularniejszych autach osobowych nie ma dużych problemów. Większy pojazd potrzebuje jednak sporo pola parkingowego – wtedy warto idealnie przeanalizować wymiary miejsca parkingowego (dodatkowo jego wysokość).

Jakość znaczy tutaj między innymi brak wilgoci. To częsta słabość w przypadku garaży podziemnych. Izolacja przeciw wodna powinna być odpowiednio wykonana, by nie pojawiły się zacieki. Jeśli mimo wszystko są, znaczy to, że garaż ma problem z przeciekaniem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wjazd. Może on być tak wykonany, by cała woda w trakcie złej pogody nie wpływała do garażu.

Zabezpieczenia – zadbaj o adekwatną ochronę dla twojego pojazdu
Kradzieże, włamania czy też wandalizm to zdarzenia, które mogą przytrafić się każdej osobie. Trzeba więc zwrócić uwagę, jakie funkcje bezpieczeństwa oferuje określony podziemny parking. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie brama wjazdowa na pilota jak również ciągły monitoring. Zapewnia to szeroką ochronę dla twojego samochodu. Sprzedawca mieszkania decyduje o zakresie ochrony – najczęściej nie da się ich przebudować. Trzeba więc wziąć to pod uwagę jeszcze przed zakupem miejsca parkingowego.

Cena parkowania w garażu podziemnym
Szczególnie ważną sprawą, która często decyduje o kupnie miejsca parkingowego, jest cena. Rzutują na nią liczne czynniki, jak lokalizacja czy też poziom zabezpieczeń. Dziś wycena takiego parkingu zaczyna się od około 20 tys. złotych. Może wynosić nawet dwukrotności tej ceny. Warto często rozważyć kilka ofert. Sprawdź również jak można zorganizować przyjazne warunki do pracy w garażu.

No Comments for “Jak wybrać dobre miejsce postojowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *