Zatrzasnąłeś auto? Oni Ci pomogą!

Posted on 1 maja 2022 in Przemyślenia

Problem z kluczem zazwyczaj znaczy, że nie jesteś w stanie dostać się do pojazdu albo mieszkania. Uzasadnienia są w tym przypadku przeróżne. Zamek w samochodzie zwykle działa zdalnie – starczy, że elektronika klucza zepsuje się albo rozkoduje i nie ma jak wsiąść do pojazdu. Kłopotów może być dużo więcej, jak np. zgubienie albo popsuty element samochodu który odpowiada za otwarcie drzwi.

W kwestii mieszkania też mogą pojawić się dziesiątki problemów z kluczami.

Co zatem, gdy masz problem z kluczami do samochodu?

Jeśli klucze do twojego samochodu wprost przestały działać – trzeba natychmiast rozwiązać problem. Aby to zrobić, możesz pojechać do konkretnego serwisu, gdzie pracownik może naprawić uszkodzone elementy. Zazwyczaj tego typu zabieg jest właściwie niemożliwy i powinno się dorobić drugi klucz. Najczęściej wykonuje się to komputerowo. Taki system jednego klucza najczęściej jest najlepszym rozwiązaniem – czasem jednak warto mieć ich parę dla bezpieczeństwa. Każdy samochód udostępnia taką możliwość.
Sporadycznie mogą pojawić się kłopoty z zamkiem samochodowym. Tutaj też należy odwiedzić specjalistę. Mniejsze uszkodzenia da się bez problemu naprawić – spore problemy wymagają wymiany całego zamka.

Kłopoty z kluczami do mieszkania? Przeczytaj, jak to rozwikłać!

Nie ważne gdzie jesteś, zawsze w okolicy jest sklep z zamkami do drzwi. Tam właśnie najczęściej wypada pojechać, gdy występują problemy. Często w takim miejscu można zakupić jakikolwiek klucz, stworzyć system master key, zakupić zamki do drzwi, kłódki i takie akcesoria. Sklepy można znaleźć na przykład w każdym, większym mieście. Potrzebujesz zamek do drzwi we Wrocławiu? Bez problemu odnajdziesz odpowiedni sklep.

Należy wiedzieć, że trudności z zamkiem do drzwi mieszkania często są wynikiem uszkodzonego klucza. Odpowiedź to wezwanie ślusarza – lecz nie zawsze jest to wymagane. Najczęściej powinno się mimo wszystko dorobić zapasowy klucz. Najlepsze zabezpieczenia można otwierać wyłącznie w określony sposób. Pomysłowym rozwiązaniem są np. kłódki na jeden klucz. Gdy problemy z otwieraniem tutaj są – możliwe, że trzeba zmienić całe zabezpieczenie.

Sprawdź także, jak stworzyć domowy warsztat w garażu.

2 Comments for “Zatrzasnąłeś auto? Oni Ci pomogą!” 2 komentarze for Zatrzasnąłeś auto? Oni Ci pomogą!

  • Ewa pisze:

    Mój Mąż twierdzi, że jestem mistrzem w gubieniu kluczy. Dobrze, że są miejsca gdzie można szybko uzyskać pomoc.

  • Antek pisze:

    Notorycznie psuje zamki w samochodzie. Bez fachowca dużo bym nie pojeździł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *