Zlecenia transportowe – Znajdź frachty – wolne ładunki – oferty transportowe dla przewoźników

Posted on 7 stycznia 2023 in motor

oferty transportowe dla przewoźnikówTakie wydarzenia, jak pandemia czy agresja Rosji na Ukrainę zachwiały globalnymi i lokalnymi łańcuchami dostaw. Jednak czas zawirowań gospodarczych niesie ze sobą nie tylko zagrożenia, ale również nowe szanse dla firm logistycznych. W dobie zmieniającej się sytuacji ekonomicznej przewoźnicy mają możliwość zwiększyć konkurencyjność i przejąć lukratywne zlecenia transportowe. Gdzie ich najlepiej szukać?

Giełdy transportowe online

Cyfryzacja gospodarki sprawiła, że najsprawniejszą drogą pozyskania zlecenia na transport jest giełda transportowa Trans.eu. Ogłaszają się tam przewoźnicy, którzy mają wolne ładunki, a także przedsiębiorstwa zamieszczające oferty transportowe. W ten sposób można sprawnie połączyć spedytora z przewoźnikiem, wyeliminować niepotrzebnych pośredników i znaleźć zlecenie na transport bez uciążliwych poszukiwań. Zbierając i realizując zlecenia nawiązywane są stałe relacje biznesowe, które w przyszłości zaprocentują w podobny sposób, jak osobiste kontakty. Giełdy transportowe łączą wszystko co najlepsze w obu światach, zarówno cyfrowym, jak i fizycznym.

Szukanie ładunków przez bezpośredni kontakt

giełda zleceń transportowychTradycyjną alternatywą dla giełdy jest samodzielne poszukiwanie zleceń. To żmudny i trudny proces. Jeżeli przykładowo rozładunek ma miejsce w jednym z miast w Irlandii, a załadunek nie jest planowany, potrzebne jest zlecenie transportowe w celu uniknięcia pustego przewozu powrotnego do Polski. Wykorzystując informacje kontaktowe zamieszczone w Google na temat firm z danej miejscowości można wysondować, czy interesuje je transport ładunków. Pomagają też media społecznościowe, np. grupy na Facebooku. Można porozmawiać bezpośrednio z działem spedycji danej firmy i zaoferować jej wolne ładunki. Ta metoda może się czasem sprawdzić, ale będzie bardzo czasochłonna i nie gwarantuje powodzenia. Szukanie ładunków w ten sposób jest kosztowne.

Prywatne zlecenia transportowe

Znajomości nawiązane podczas targów, imprez branżowych, czy podczas udanej współpracy z różnymi przedsiębiorstwami będą procentować i generować frachty. Osobiste kontakty to esencja udanego biznesu i na każdym etapie są one niezbędne. Jednak opieranie się tylko na nich na dłuższą metę będzie ograniczać rozwój przedsiębiorstwa. Szukanie ładunków poprzez osobiste kontakty nie chroni przed przestojami w pracy firmy transportowej. Zasięg osobistej sieci kontaktów może być międzynarodowy, ale rzadko kiedy obejmuje terytoria całych państw. W konsekwencji ładunki powrotne mogą sprawiać problem. Kosztownym rozwiązaniem tego dylematu są usługi pośredników, którzy oferują frachty transportowe. Istnieje tańszy sposób, który łączy bezpośrednie kontakty i pewność działania. To cyfrowe giełdy zleceń transportowych, które oferują aplikacje dla kierowców, pomogą one zapewnić doładunek na powrocie i nie tylko.

Giełda zleceń transportowych – zalety

Obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży TSL bez giełd online. Ich podstawowe zalety to szeroka oferta transportowa, szybkość i pewność zdobycia zlecenia oraz bezpieczeństwo transakcji i zaufanie klientów po obu stronach. Rejestracja na giełdzie jest bezpłatna, ale jej uczestnicy są weryfikowani, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka.

Kompleksowy pakiet – nie tylko zlecenia transportowe

Giełda zleceń transportowych - zaletyO atrakcyjności giełdy zleceń transportowych decyduje ogromna liczba różnorodnych ogłoszeń. Firma zainteresowana przewozem zamieszcza ofertę online, a chętny przewoźnik odpowiada i kontaktuje się z kontrahentem. Później następuje uzgodnienie szczegółów. Przewoźnik otrzymuje zlecenie transportowe. Na tym samym portalu dla przewoźników wystawiane są również dokumenty przewozowe. Oznacza to usprawnienie w realizacji zleceń na transport. Oprócz tego giełda zleceń transportowych oferuje uczestnikom bazę danych firm transportowych, logistycznych, jak i handlowych oraz produkcyjnych.

Rodzaj zlecenia na transport

Na giełdach zleceń transportowych publikowane są oferty transportowe z różnych branż. Oprócz zleceń FTL, czyli tych wykorzystujących cały pojazd ciężarowy, przewoźnicy znajdą tam również frachty typu LTL, które obejmują tylko częściowy załadunek. W celu zwiększenia efektywności przewozu mniejsze zamówienia są wówczas łączone w większe ładunki w magazynach.

Oferta transportu a rodzaj ładunku

transport ładunkówNie każde zlecenie na transport będzie odpowiadać każdemu przewoźnikowi, podobnie nie wszystkie wolne ładunki trafią w potrzeby dowolnego klienta. Cysterna dokonująca rozładunku materiałów płynnych nie weźmie w drogę powrotną palet z ubraniami. Jedna firma będzie potrzebować przewiezienia dwóch kontenerów raz na kwartał, a inna realizuje codziennie kilkakrotnie większe transporty z użyciem pojazdów specjalistycznych. Bezpośrednie zlecenia transportowe pozwalają na dokładne dopasowanie klienta i przewoźnika.

Zlecenia transportowe a uprawnienia kierowców

Gdy przewoźnik jest pewien, że dysponuje flotą pojazdów, których potrzebuje klient, należy pamiętać jeszcze o dodatkowych wymogach dla kierowców. Nie każdy szofer posiada uprawnienia do wjazdu pojazdem ciężarowym na teren kraju leżącego poza UE, np. do Wielkiej Brytanii. Niektóre zlecenia dla przewoźników wymagają posiadania dodatkowych dokumentów, jak wizy.

No Comments for “Zlecenia transportowe – Znajdź frachty – wolne ładunki – oferty transportowe dla przewoźników”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *