Ford – najatrakcyjniejsze modele samochodów tej marki

Posted on 15 lutego 2017 in Auto

Ford konstruował historię aut od samego początku. Dzisiaj Fordy na lokalnych czy światowych drogach nikogo nie zadziwiają – obecnie koncern produkuje jedne z perfekcyjnych aut do użytku powszedniego (i nie tylko). W tym artykule zadecydowaliśmy zilustrować historię dwóch najogromniejszych dzieł dzisiejszej motoryzacji spod znaku Forda – modele Fiesta oraz Focus.

 

 

 

Fiesta

Rodzina Fiesta, która była produkowana przez amerykański koncern motoryzacyjny jest wybitnie spora. Pierwsze wzorniki Forda Fiesty pozostały dopuszczone do sprzedaży już w 1976 roku. Ciekawostką jest fakt, że najnowsze generacje są wytwarzane oraz wyprzedawane do dziś. To podkreśla praktyczność i funkcjonalność tych modeli samochodów. Cała rodzina Fordów Fiesta była reprezentantem metametru motoryzacyjnego znakowanego literką B.

Były to pojazdy, jakie zdołały być używane zarówno w środowisku miejskim jak oraz do dłuższych tras. Były niesłychanie komfortowe oraz posiadały w miarę potężne jednostki napędowe, które pozwalały na szybkie przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Najświeższy model Forda Fiesty, jaki pozostał oznaczony nazwą MK7 produkowany jest od 2008 roku. W jego konstrukcji inżynierowie Forda zastosowali mocną, stu dwudziestu konną jednostkę napędową. Ewidentnie do wyboru mamy też inne, słabsze silniki. Wszystko po to, aby dokładnie trafić w potrzeby każdego możliwego kontrahenta.

Ford Focus – domena całego koncernu

Najbardziej udanym i najpopularniejszym modelem auta, jaki zjechał z taśmy wytwórczej koncernu Ford był Focus. Ten model wozów osobowych jest bez ustanku produkowany i sprzedawany na całym świecie. Pierwsze egzemplarze tego modelu pochodzą z 1998 roku. Tuż po premierze podbiły one serca wielu miłośników motoryzacji. Solidność oraz charakterystyczny wygląd sprawiały, że liczba sprzedawanych okazów Forda Focusa cały czas rosła.

Główną modernizację ten model przeszedł 2004 roku. Zmieniono wówczas stylistykę, odświeżono oraz unowocześniono wnętrze. Dodatkowo zastosowano mocniejszą jednostkę napędową. W najświeższej generacji jesteśmy w stanie zaobserwować pracę jednostki napędzającej, jaka generuje moc stu trzydziestu sześciu koni mechanicznych. W jaki sposób na samochód, jaki jest lekki to starczająca moc. Niestety w Polsce Fordy Focusy przenigdy nie były produkowane. Główne fabryki Forda znajdują się w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Mniejsze przedsiębiorstwa jesteśmy w stanie znaleźć też w Rosji, Meksyku oraz Argentynie