Samochód – niezastąpiony w wielu życiowych sytuacjach

posiadanie samochoduJeśli czyjaś praca nie wiąże się bezpośrednio z samochodem lub dana osoba nie musi do tej pracy daleko dojeżdżać, można ulec pokusie, że auto jest tak naprawdę zbytecznym wydatkiem. Czy rzeczywiście? Jak się okazuje, jest niezastąpione w wielu życiowych sytuacjach.

Sytuacja nr 1 – przeprowadzka

Zupełnie nie wyobrażam sobie przeprowadzki bez samochodu. No chyba że, tak jak mój kolega, ktoś się przeprowadza dwie klatki obok. W przypadku jednak większych odległości auto jest niezastąpione. I to nie byle jakie auto. Do małego samochodu miejskiego prawie nic nie zmieścimy i będziemy musieli kursować tam i z powrotem 50 razy. Nie mówiąc już o przewiezieniu jakiejś większej szafki lub komody. Jeśli chcemy przeprowadzić się bez samochodu pozostaje nam jedynie skorzystanie z firmy przeprowadzkowej lub pomocy zmotoryzowanych przyjaciół. Inaczej nie da rady.

Sytuacja nr 2 – remont

Remont – odrobinę mniej angażujący samochód niż przeprowadzka, ale tutaj również nie wyobrażam sobie realizacji przedsięwzięcia bez auta. Niezależnie bowiem od tego, czy remontujemy samą kuchnię, bo wymarzyliśmy sobie betonowe blaty kuchenne, zobacz: http://www.modernconcrete.pl/blaty-betonowe-kuchenne/, czy jest to remont generalny, samochód przyda się i to więcej niż jeden raz. Podczas remontu cały czas jest coś do załatwienia, co chwilę wychodzi, że trzeba coś jeszcze dokupić. I znów – niezależnie od tego, czy zlecamy przygotowanie materiałów profesjonalnej firmie jak ta, czy większość chcemy zrobić samemu. Co chwilę znajdzie się powód, by pojechać do Castoramy czy innego sklepu w tym stylu.

Sytuacja nr 3 – żona w ciąży

To teraz coś z innej beczki. Jeśli para spodziewa się dziecka, samochód jest absolutnie niezastąpiony. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o regularne wizyty u lekarza i łatwiejsze poruszanie się kobiecie ciężarnej. Przede wszystkim ważny jest komfort psychiczny przed samym porodem. Wiadomo, że w którymś momencie liczy się każda minuta. Trzeba mieć spakowaną torbę i liczyć się z tym, że w każdej chwili może nadejść potrzeba pojechania do szpitala. Liczyć w tej sytuacji na taksówki? Można, ale komfort to wątpliwy. Samochód zdecydowanie ułatwia sprawę.

Sytuacji tego typu jest na pewno zdecydowanie więcej, dziś przytoczyłem te moim zdaniem najważniejsze.