Testy psychologiczne dla kierowców

nerwy za kółkiemObecnie każdy kto przystępuje do egzaminu na prawo jazdy podchodzi do części teoretycznej oraz praktycznej. Ma to pokazać, czy taki człowiek w ogóle zna podstawowe zasady ruchu na drodze, czy też nie.

Jeżeli zda tą pierwszą część to dopiero wtedy może podejść do egzaminu praktycznego. Jest to logiczne, ponieważ przede wszystkim trzeba mieć pewność, że osoba, która dopiero przystępuje do egzaminu zna zasady poruszania się po mieście.

Z kolei osoby, które mają być kierowcami zawodowymi przechodzą dodatkowo testy psychologiczne. Jest to konieczne, aby mieć pewność, że poradzą sobie w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać na drodze. Ważne jest przecież aby taki kierowca w sytuacji kryzysowej umiał szybko zareagować, aby uniknąć wypadku lub jak najbardziej ograniczyć szkody jakie mogą z niego wynikać.

Pytanie, czy nie lepiej by było, żeby każdy kierowca powinien przechodzić takie testy, żeby na naszych drogach było jeszcze bezpieczniej? Może dzięki temu można by było wysyłać na przykład takich bardziej agresywnych kierowców na indywidualne sesje u psychologa. Oczywiście dopiero po określonej liczbie wizyt taka osoba znowu mogłaby się starać o prawo jazdy. Zawsze byłby to wstępny sposób na radzenie sobie z niektórymi sytuacjami na drogach.

Więcej o psychologii: www.superego.com.pl

przestraszony kierowca

Warto panować nad nerwami podczas jazdy samochodem

Taki narwany kierowca, mógłby skorzystać z kilku sesji z coachem i może dzięki temu nie tylko byłby rozsądniejszy na drogach, ale również spokojniejszy w życiu codziennym. Jest to bez wątpienia jeden z lepszych sposobów reagowania na niebezpiecznych kierowców, ale też dzięki temu można by było pokazać ludziom, że sesje u psychologa mogą być bardzo przydatne i przynieść wiele dobrego nawet w zwykłych codziennych sytuacjach.

Warto byłoby wprowadzić takie nowe zasady, ponieważ dzięki temu można by zapobiec wielu niepotrzebnym stłuczkom, czy też sytuacjom stresowym na dogach. Każdemu dużo łatwiej i przyjemniej byłoby poruszać się samochodem, jeżeli wiedziałby, że nie czeka na niego żaden szalony kierowca na drodze, a taka pomoc psychologa byłaby nawet przydatna w zwykłych sytuacjach jak na przykład radzenie sobie ze stresem chociażby w pracy.

No Comments for “Testy psychologiczne dla kierowców”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *