Hybrydy – nasza przyszłość?

Posted on 15 listopada 2020 in Auto

Hybrydy stanowią coraz większy procent wersji udostępnianych na rynku. W ostatnim czasie już prawie każdy znaczący producent działający w przemyśle samochodowym posiada je w bieżącym katalogu. Doceniane bywają przede wszystkim za przyjazność naturze. System odzyskiwania prądu w trakcie pracy silnika lub ładowania poprzez podpięcie do wallboxa, pozwala dość znacznie obniżyć zużycie paliwa, nawet w czasie stania w korku, co przekłada się na minimalizację emitowania trujących substancji. Korzystnie wypadają także obecnie wykorzystywane akumulatory, które dają możliwość na przejechanie na napędzie elektrycznym do 20 km w trasie oraz maksymalnie do kilkudziesięciu km w mieście.

Wielu użytkowników pojazdów hybrydowych ceni zastosowaną tam myśl technologiczną poprzez niewysokie koszty użytkowania. Już samo ograniczone zużycie paliwa pozwala zaoszczędzić do kilkunastu procent. Również reperacje mechaniczne pod względem ceny wychodzą tak samo, jak te mające miejsce w aucie wyłącznie z silnikiem spalinowym. Dobrze mieć na uwadze także, że uproszczona struktura zezwoliła zredukować liczebność podzespołów, które mogłyby ulec popsuciu. Ogromną wadą jest jednak ograniczony dostęp do nieautoryzowanych punktów obsługi, które potrafią reperować takiego typu modele. Te posiadające to w swojej ofercie na ogół kosztują więcej, a ocena stanu technicznego jest bardzo ogólna.

Jednak nie wszyscy kierowcy odbierają auta hybrydowe jako przebój oraz decydują się zostać przy sprawdzonych wersjach. W opinii niektórych z nich, oszczędność na jeżdżeniu hybrydą to pozór, bo sam pojazd jest wysoce awaryjny, a wymiana akumulatora może okazać się kosztowna. Wydają się temu jednak przeczyć ogólne wyniki otrzymywane przez specjalistów w trakcie badań oraz opinie użytkowników.

Stawiając na zakupienie hybrydy, należy się liczyć też ze znacznym nakładem finansowym. Różnica między tym samym rodzajem auta z motorem spalinowym a układem hybrydowym, może osiągać nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Cena tych pojazdów pozostaje na tym samym pułapie, więc są doskonałą lokatą, jeśli ktoś ma zamiar je sprzedać na rynku wtórnym.

No Comments for “Hybrydy – nasza przyszłość?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *