Co ciekawego oferuje transport na świecie?

Co zakątek świata to środek transportu. Na co dzień każdy z nas przemieszcza się w istocie tak samo. Aczkolwiek wybierając się na wyprawę zagraniczną wskazane jest mieć pojęcie, z jakich sposobów transportu będzie nam dane skorzystać. Nie ukrywajmy – każde państwo, równolegle do typowych autokarów i pociągów, posiada metody podróżowania, które umieją zachwycić. Niekiedy stare, wykorzystywane w danym miejscu od długiego czasu, a czasami rozwiązania nowoczesnej technologii. Tak czy inaczej z pewnością jazda nimi będzie wspaniałą przygodą.

Wielce interesującym państwem dla amatorów starych pojazdów jest Republika Kuby. Do tej pory posiadanie czterech kółek jest tam atrybutem przepychu, a gros spośród nich to starodawne moskowicze. Taki samochód można sobie pożyczyć, jednak trzeba uważać, ponieważ są raczej wadliwe. Mimo wszystko to nie jedyny środek transportu. Odbywając wakacje na Kubie można również skorzystać z autobusów, lecz bardziej interesujące są rowerowe taxi bądź przewozy konne. Jeżdżąc nimi można więcej ujrzeć, a do tego zapoznać interesujących ludzi.

Atrakcyjnym co do transportu krajem jest również Tajlandia. W zestawieniu z Kubą jest trochę bardziej rozwinięta w tym temacie, jakkolwiek transport publiczny pozostawia niemało do życzenia. W rzeczywistości dobrze z niego korzystać głównie w Bangkoku, gdzie są podstarzałe autobusy i nowoczesne BTSy. Niemniej wyprawa do Tajlandii nie powinna obyć się z pominięciem przepływu łódką bądź czerwoną taksówką. To one są prawdziwą ciekawostką komunikacyjną. Podobne metody transportu posiadają Filipiny. Wycieczka tricyclem bądź jeepneyem jest tam normalne. Nie mówiąc o doskonale rozwiniętym przewozie wodnym. Ostatecznie, jak tam dotrzesz, to strata przebywać tylko na Cebu lub Bohol.

Pisząc o metodach transportu nie można pominąć kraju, który co do organizacji jest godny podziwu, czyli rzecz jasna Japonii. Żyje tam tak wiele osób, że mierna komunikacja ocierałaby się o katastrofę. Nie pomnąc ilu turystów przyciąga to miejsce. Wycieczka do Japonii bez wątpienia przypadnie do gustu tym, którzy nie potrafią marnować czasu i cenią sobie działać według schematu. Shinkanseny, które jeżdżą pomiędzy ośrodkami miejskimi, są błyskawiczne i zawsze o czasie. Chociaż notorycznie bardzo zatłoczone. Jeśli chcesz większej mobilności możesz również pożyczyć samochód. Ostatecznie w tym także są doskonali. Unikatem Kraju Kwitnącej Wiśni, jeżeli chciałbyś ją zwiedzić z odmiennej perspektywy, są bicykle. Możesz je pożyczyć chociażby w hotelach.

Po każdym kraju musisz się tak czy owak przemieszczać. Nie jest istotne czy Twoim celem jest wczasy, wyjazd zawodowy czy też pomysły na sylwestra. Wskazane jest przed wyjazdem poznać opcje, jakie oferuje komunikacja w konkretnym miejscu. Przez to będziesz obeznany, a przy okazji nie przegapisz szczególnej atrakcji.

Jeśli potrzeba Ci inspiracji to odsyłam do wpisów:

https://solisci.pl/dia-de-los-muertos-czyli-swieto-zmarlych-po-meksykansku/

https://solisci.pl/jak-tanio-podrozowac-podroze-niskobudzetowe/

https://solisci.pl/pierwsza-podroz-poza-europe/

No Comments for “Co ciekawego oferuje transport na świecie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *