Wiosenne porządki samochodowe

Ponieważ czas świąteczny, oraz wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, a duża część osób w takim czasie planuje wybrać się do własnych rodzin autem, wpadłem na pomysł, że dobrze by było popełnić krótki poradnik, który podpowie jak odświeżyć nasz pojazd.

Najistotniejszą rzeczą jest porządne sprzątnięcie auta. Spora część ludzi czyści wewn. swój samochód raz na kwartał, jednak po takowym czasie pomiędzy siedzeniami jest mnóstwo papierków, opakowań, czy nawet okruchów. Uprzątnięcie takiej góry śmieci czasem zajmie parę kwadransów, dlatego pozostają nam dwa wyjścia. Możesz oddać samochód specjalnej firmie, która gruntownie zaopiekuje się naszym papa mobilem, lub wziąć odpowiednie sprzęty i uporać się samodzielnie z tym problemem.

Jeżeli wybierzecie tę drugą opcję, potrzebny w tym przypadku będzie dobrej mocy odkurzacz, nieduży pędzelek, odpowiednie preparaty chemiczne, a dla bardzo zagorzałych sprzątaczy również zestaw kluczy nasadowych. Jeżeli nie planujemy wydać kasy na chemię dedykowaną do auta, spokojnie możemy zrobić użytek ze preparatów codziennego użytku np. aerozol, lub płyn do czyszczenia szyb. Aczkolwiek domowe specyfiki nie za każdym razem usuną uporczywy bród, ale z pewnością odświeżą nasze auto.

Wspomniałem również o kluczach nasadowych, dzięki którym będziemy mogli odczepić przednie fotele, jak również tylne siedzisko. Mając dużą przestrzeń mamy możliwość nie tylko sprzątnąć podłogę i same fotele, ale również dokładnie oczyścić wykładzinę. Niestety korzystając z tej opcji będziemy musieli przeznaczyć niemal cały dzień na pielęgnację auta, a potem należy go pozostawić na jakiś czas w ogrzewanym pomieszczeniu, żeby wilgoć, która została w tapicerce mogła wyparować.

Swoje sprzątanie najczęściej zakańczam na górnej partii auta, deskę rozdzielczą czyszczę preparatami do kurzu, potem pędzelkiem usuwam każdy paproch z kratek nawiewu, a także innych kiepsko dostępnych miejsc. Istotne, by odkurzyć kokpit razem z podłogą i siedzeniami, ułatwi nam to manipulowanie pędzelkiem. Taką metodą i całkiem sporym nakładem własnej pracy możemy znacząco odświeżyć nasze auto, a kolejna podróż z pewnością będzie dużo przyjemniejsza.

No Comments for “Wiosenne porządki samochodowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *