Żywność na eskapadę autem – co zabrać w wielogodzinną drogę?

Planując wielogodzinną wyprawę, a zarazem nie chcąc co godzinę zatrzymywać się w okolicznych barach, czy zwyczajnie przyoszczędzić nieco czasu i pieniędzy – warto przemyśleć co na ząb można zabrać ze sobą w drogę. Poznaj pomysły na pożywne małe co nieco!

O czym musisz pamiętać?

Gdy wybierasz pożywienie, jakie weźmiesz ze sobą w trasę musisz pamiętać, że lepiej, by było ono zwarte, niebrudzące i bez tendencji do rozpadania się czy nadmiernego kruszenia się. Ma być proste w spożyciu nawet w niewygodnych okolicznościach.

Gdy masz czas, spróbuj zjeść pożywne śniadanie przed wyjściem.

Parę pomysłów na coś na ząb i z czego zrezygnować

Zawsze świetnym pomysłem jest spakowanie ze sobą warzyw i owoców. Lepiej jednak będzie unikać suszonych owoców, bo mogą one wywołać wzdęcia. Posłodzone napoje z bąbelkami nie zaspokoją Twojego pragnienia. Lepiej zabierz ze sobą dużo wody mineralnej. Dobre nawodnienie jest niezbędne w wielogodzinnej podróży, a woda będzie użyteczna dodatkowo do wymycia dłoni, jeżeli nie ma innej możliwości.

Do termosu nalej gorącą kawę czy owocową herbatę. Szczególnie gdy wyjeżdżasz zimą.

Gorzka czekolada, jabłka oraz wafle ryżowe będą odpowiednimi przekąskami w trasę. Powkładaj wszystko do zamykanych pojemniczków bądź worków foliowych.

Gdy przepadasz za muesli, to też zapakuj je ze sobą w słoiczku. Nie porzucaj pomysłu zwyczajnych kanapek. Przygotuj je sobie na przykład z serkiem chrzanowym.

Na bardziej sycący posiłek przyrządź sobie w drogę potrawę, która będzie apetyczna również na zimno. Może to być nawet ryż z warzywami, gotowana fasolka szparagowa albo sałatka z sycącymi składnikami.

Wygodne będą też w polowych warunkach plastikowe sztućce oraz nawilżone chusteczki, którymi wyczyścisz brudne ręce.

Podczas obmyślania indywidualnego, wyjazdowego menu, najlepiej wziąć pod uwagę własne żywieniowe gusta. Pozwoli to ochronić się od niespodziewanych dolegliwości , a także delektować się ulubionymi przegryzkami podczas długiej podróży. Udanej wycieczki i smacznego!